O nas Oferta Kontakt    


ROLETY WEWNĘTRZNE, ŻALUZJE POZIOME, VERTICALE

Roletki tkaninowe to bardzo popularne osłony okienne, które poza walorami estetycznymi są funkcjonalne. Rolety można montować przy szybie, na ramie okiennej, ścianie lub do sufitu. Roletki są najczęściej wyposażone w prowadnice, dzięki czemu stają się skuteczną osłoną przed słońcem. Dzięki bogatej kolekcji tkanin i wzorów rolety stały się istotnym elementem wystroju wnętrz.
W kolekcji znajduje się szeroki wybór materiałów dekoracyjnych umożliwiających zasłonięcie okien przed słońcem i/lub światłem, począwszy od tkanin transparentnych, a kończąc na zaciemniających. zamówienia realizowane są w ciągu 14 dni.

Rodzaje rolet i sposobu montażu:

Żaluzje poziome

Obecnie produkuje się powszechnie okna z nierozbieralnymi zestawami szyb i żaluzje trzeba montować na powierzchni szyb, co jest niezbyt korzystne dla żaluzji, gdyż delikatne listki są narażone na uszkodzenia mechaniczne. W związku z powyższym producenci stosują różne rozwiązania.
Najprostszym rozwiązaniem są żaluzje ze standardowych listków (lamel) o szerokości 25 mm z mocowaniami na dole zapobiegającym wahaniu się żaluzji na dole.
Innym rozwiązaniem jest zastosowanie lamel o szerokości 16 mm. Węższe lamele powodują mniejsze narażenie żaluzji na uszkodzenie (przy otwartej żaluzji węższe listki mniej odstają od powierzchni okna).
W swojej ofercie mamy również żaluzje sterowane mechanizmem łańcuszkowym.

 

Najważniejsze zalety zastosowania żaluzji poziomych:

IZOLACJA TERMICZNA
Żaluzje poziome stanowią dobrą izolację termiczną chroniąc pomieszczenia przed ich nadmiernym nagrzewaniem w słoneczne dni.
REGULACJA ŚWIATŁA
Dzięki możliwości obracania piór żaluzje poziome umożliwiają doskonałą regulację oświetlenia pomieszczenia. Dodatkowo rodzaj użytej taśmy pozwala uzyskać zaciemnienie pomieszczenia.
OCHRONA PRZED SŁOŃCEM
W zależności od zastosowanych taśm żaluzje poziome ograniczają przenikanie promieniowania słonecznego.
ARANŻACJA WNĘTRZA
Różnorodność kolorystyczna żaluzji, umożliwia ich dopasowanie do różnych wnętrz, tworząc atmosferę wnętrza. Żaluzje poziome widoczne są również od strony elewacji i mogą stanowić jej wykończenie kolorystyczne.
ZASTOSOWANIE
Żaluzje poziome mogą być umieszczane w przestrzenie okiennej między szybami lub na szybach. Żaluzje stosować można nie tylko w oknach zewnętrznych, mogą być one zawieszone na przeszklonej ścianie lub przeźroczystych drzwiach.

Żaluzje  pionowe – verticale

Żaluzje pionowe (wertikale, również verticale, pionosłony) kojarzone są z bankami i różnego rodzaju instytucjami użyteczności publicznej. Zdecydowanie rzadziej stosowane w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Ten wyraźny podział wynika prawdopodobnie z mylnego przeświadczenia o ograniczonej kolorystyce i "fakturze tkanin", których stosowanie wynika z przepisów przeciwpożarowych, zalecających stosowanie materiałów niepalnych.
W przypadku mieszkań tak surowe nakazy nie obowiązują, co znaczy, iż można stosować wszystkie dostępne rodzaje tkanin a wybór jest ogromny.P O W R Ó T

Recipes That Start With U - Calorad.com - Cam Belt Norwich